Malinko o nás
 

 

Od svého útlého dětství mám velmi vřelý vztah ke zvířatům a celkově ke všemu živému. Můj sen byl vystudovat střední veterinární školu, ale okolnosti mi v té době nepřály, tak jsem vystudovala střední hotelovou školu. Pokud jsem žila s rodiči pod jednou střechou, tak mi bylo dovoleno chovat pouze křečky, andulky, kanárky ...  Prostě to nešlo a já to rodičům nezazlívám. Ale nikdy není pozdě začít a řekla bych, že si svou lásku hlavně k pejskům kompenzuji v posledních letech. Proto také 6. září roku 2007 vznikla naše mezinárodně chráněná chovatelská stanice s názvem: "Tichá voda".

S mou rodinou bydlím na okraji malého městečka Týniště nad Orlicí v okrese Rychnov nad Kněžnou. Naši pejsci s námi sdílí náš malý domeček - včetně naší postele, jsou s námi v neustálém kontaktu a máme je především pro radost. K tomuto povahově úžasnému plemeni mě přivedla v roce 2005 moje kamarádka a jsem jí za to velmi vděčná. Netrvalo dlouho a začala jsem se shánět po fenečce tohoto plemene s PP a narazila jsem na paní chovatelku Zdenu Šťulíkovou (CHS z Kamilkové zahrady), která měla zrovna v té době štěňátka. Po telefonické domluvě jsme se okamžitě vydali do Hlinska pro naší první fenečku - labutěnku Ejmy. Měli jsme z ní ohromnou radost, byl to náš první pejsek s PP. Uběhl nějaký čas a měli jsme pocit, že je Ejmince samotné smutno. Rozhodli jsme tedy pořídit Ejmy ještě kamaráda a tím se stal labuťáček Ebonek od milé chovatelky paní Katky Sárkányové (CHS Divoký měsíc). Sice byl Ebonek již půlroční, ale okamžitě si u nás zvykl, s Ejmy se stali nerozlučnou dvojkou a mají se velmi rádi.

Stále jsem toužila vlastnit ještě nahou fenečku tohoto milého plemene a zcela náhodou jsem narazila na inzerát paní doktorky Soni Rubášové (CHS Surabaya-Lahore). Po vzájemné dohodě jsem si Bisinku zamluvila. Moc jsem se na ni těšila a v dubnu jsem se pro ni vydala do Plzně. Rozhodně nezklamala mé očekávání a to mě přimělo po dohodě s mou rodinou shánět ještě jednu nahou holčičku. Tak nám koncem května roku 2008 přibyla do smečky ještě jedna nahá holčička Mijulka od chovatelky Martinky Smetanové - v současné době Švecové (CHS Stars Acro).

A aby nás v tom našem domečku nebylo málo, tak 7.10.2011 přibyla do naší smečky krásná chlupatá holčička Elizabeth z Půlnočního dvora od milé paní chovatelky Lenky Šulcové a říkáme jí Elinka. Je to náš malý andílek s ďáblem v těle, je prostě kouzelná.

Již mnohokrát jsem četla a také spousta lidiček tvrdí: " naháčků není nikdy dost " a já s nimi souhlasím. A tak máme již 5 pejsků a dospělého syna. Ne nadarmo moje mamka říká, že máme dětí 6. Občas je doma pěkně veselo, rozhodně se s holkama nenudíme a Ebonek - veliký pohodář na ně s ledovým klidem dohlíží. Všichni si okamžitě získali mé srdíčko a nejenom mě, také celé naší rodiny.

 

Jsou našimi milými a věrnými společníky, sluníčky, která stále svítí. Velmi obohatili a nasměrovali můj život a právem jim náleží mé poděkování.

 

 

Jestliže je láska nesmrtelná, pak pevně věřím, že se po smrti setkám se všemi psy svého života, kdyby pro nic jiného, tak pro moře lásky, která nás spojovala.